Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 16:28

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 września 2007, o 10:20 
Witam Serdecznie

Opowiem wam moją historię jako przestrogę dla osób ociągających się z wymianą paska rozrządu.
Forumowiczem jestem od niedawna, zarejestrowałem się tóż po kupnie mojego nowego wymarzonego samochodu. Długo szukałem Bertony, zamówiłem nawet u znajomego handlarza, który miał coś poszukać w Niemczech. Nic nie znalazł więc wyszukałem bertone w Polsce. Udało się ... granatowa z silnikiem 1.8 115koni z 2000 roku sprowadzana oczywsice z Niemiec. Zacząłem zatem załatwiać papierkowe sprawy. Finał i załozone nowe tablice miał miejsce w czwartek póżnym wieczorem.
Poniewaz na akumulatorze miałem naklejke że pasek rozrządu wymieniony był przy 76 tyś kilometrów a autko przejechane miało dokładnie 153 tyś wiedziałem już że pierwszą rzeczą jaką muszę zrobić to wymiana rozrządu. Wróciłem więc wieczorem do domu a z rana wsiadłem w samochód i ruszyłem do pracy. Zamierzałem zaraz po zakończonej dniówce pojechać na serwic i umówić się na wymianę paska, oleju i innych płynów. Niestety nie zdąrzyłem ... Nie dojechałem nawet do pracy (12km) ... pasek rozrządu strzelil i własnie czekam na wycenę w serwisie ....
Poprostu pech ... pech a nie ignorancja poniewaz zdawałem sobie sprawę z tego jak wazna jest ta wymiana ...
Nie czekajcie zatem ze swoimi ... uczcie sie na błędach innych

Pozdrawiam
Zrozpaczony Oq_Larry


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 10:50 
lipa ale miej nadzieję że jednak obejdzie się bez większych kosztów


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 14:39 
Podobno przy silniku 1.8 125km rozrząd wymienia się dopiero przy 90tys, czy to prawda??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 15:11 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
sebekel napisał(a):
Podobno przy silniku 1.8 125km rozrząd wymienia się dopiero przy 90tys, czy to prawda??

;/ bzdura, max 60tys. lub do 5 lat ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 15:42 
Oq_Larry napisał(a):
Nie dojechałem nawet do pracy (12km)


pewnie dałeś jej ładnie po garach :) :P :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 17:14 
to może tylko w Astrze H jest do 90 tys?? bo dziś był robiony przeglad na 60 tys...tj. filtry, świece i olej


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 17:28 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
sebekel napisał(a):
to może tylko w Astrze H jest do 90 tys?? bo dziś był robiony przeglad na 60 tys...tj. filtry, świece i olej

To powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 17:36 
mi w oplu też mówili ze rozrząd przy 1.8 wymienia sie co 90tys., ale i tak wymieniłem na 120tys. km tak na wszelki wypadek :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 19:23 
sebekel napisał(a):
to może tylko w Astrze H jest do 90 tys?? bo dziś był robiony przeglad na 60 tys...tj. filtry, świece i olej


to tak jak niektore opelki maja przeglady co 30 tys km, a jak mi powiedzial servisant, ze jak byli na szkoleniu to ich szkolili ze olej najlepiej co 15 tys wymieniac bo przy 30 to on nie ma juz swoich wlasciwosci, ale nie macie sie czym przejmowac, bo skuti wymiany co 30 tys i tak beda widoczne dopiero po gwarancji.


Góra
  
 
PostNapisane: 12 września 2007, o 11:42 
Czy dostałes już wstępną wycenę? Ile będzie Cie to kosztować??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2007, o 11:51 
no niestety i tak się trafia :(
od siebie dodam, że nie warto patrzeć co podaje sprzedający, bo nie wiesz też czy nie było zabaw przy liczniku. dobry zwyczaj, to wymiana rozrządu po kupnie autka nie patrząc na licznik i poprzednie wpisy w książce. najlepiej z paskiem i rolkami i napinaczem zmienic też pompę wody, bo wymieniana jest często dopiero gdy cieknie. miałem przypadek, że chodiła ładnie nie ciekła, aż pewnego ranka została po płynie tylko mokra plama a dolewanie nie pomagało bo lało się jak z kranu ...

za wszystko mozna zapłacić kartą ;) spokój jest bezcenny :D


Ostatnio edytowano 12 września 2007, o 11:51 przez Adamxxl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2007, o 18:18 
Witam.Nie jestem pewny na 100% ale w silniku z18xe1 rozrzod jest bezkolizyjny i nic się nie dzieje po urwaniu paska albo przeskoczeniu.Przynajmiej ja tak miałem w swoim aucie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2007, o 19:14 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Piotrek84 napisał(a):
Witam.Nie jestem pewny na 100% ale w silniku z18xe1 rozrzod jest bezkolizyjny i nic się nie dzieje po urwaniu paska albo przeskoczeniu.Przynajmiej ja tak miałem w swoim aucie.



Jestes w bledzie

Wszystkie dzisiejsze 16-zaworowe silniki sa kolizyjne.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2007, o 19:21 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Co do pompy to u mojego kumpla po prostu się rozsypała, pasek spadł, a dalej chyba nie muszę mówić.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 września 2007, o 20:19 
xan napisał(a):
Czy dostałes już wstępną wycenę? Ile będzie Cie to kosztować??


Dzisiaj miał być telefon w tej sprawie, niestety chyba nie zdązyli jeszcze bo z tego co wiem mają terminy sporo do przodu zarezerwowane. Nie jest to ASO, ale dość duży warsztat ze sporą renomą.
Mam zatem do was pytanie ... do jakiej kwoty oplaca sie naprawiac taki silnik? Powyzej jakiej kwoty warto juz zmienic silnik na inny? Dodam że na allegro takie silniki stoją po około 2500 zł. Oczywiscie szukał bym innego zródła niż allegro


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL