Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:25

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, o 19:15 
Panowie,
Mam z moją Asterką "neverending story" jeśli chodzi o elektrykę... Chłopaki z warsztatu twierdzą, że zrobili już wszystko co można było a aku znowu padł dlatego postanowiłem zakupić nowy. Pytanie tylko o jakich powinien być parametrach bo nie jestem pewien czy ten który mam obecnie nie był za słaby (62Ah, 480A). No i jaka firma? Widziałem, że na forum polecany był Bosh i Centra. Silnik jak w temacie - 2.2 benzyna.
Pozdr.
Lucas


Góra
  
 
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, o 19:42 
Offline
Forumowicz
Forumowicz

Dołączył(a): 5 maja 2009, o 21:46
Lokalizacja: masz coupe ??
Silnik: Z18XE
Ile aku zniszczyłeś :?: Opisz co się działo i co robili a może ktoś podpowie. Z rodziny ostatnio trafił na patałachów i też z astro. Wymienili aku alternator i nic to nie dało. Klema się grzała strasznie aż parzyło, kabel od masy strzelony był.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, o 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lutego 2011, o 19:17
Lokalizacja: Coupe
Imię: Pawel
Silnik: Z18XE
Dokładnie, trzeba znalezć przyczyne, a nie walczyć ze skutkami. ostatecznie zamontować Hebel (wyłącznik prądu).

_________________
...::▲MY BERTONE▲::... ®


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, o 19:58 
mi ostatnio nawalil i zmienilem na 70ah wziety z forda galaxy 1.9 tdi ;] ladnie kreci. problemy byly zeby sie zmiescil ale troche sie na sile przesunelo i skrecilo i gitara ;D


Góra
  
 
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, o 23:09 
odpowiedzieli Ci koledzy z 1,8 ,do 22 podobnie nie mniej jak 60 i nie kupuj z duzym pradem rozruchowym ,z trzy razy rozladujesz kompletnie i do wyrzucenia to benzyna nie diesel rozrusznik ma lzej


Góra
  
 
PostNapisane: 30 maja 2012, o 20:49 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 grudnia 2011, o 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Patryk
Silnik: Z22SE
Ja ostatnio wymieniłem na Centra Futura 77Ah i chodzi znakomicie cały czas doładowany, zero problemów z rozruchem, także do 2.2 polecam.

_________________
Obrazek Obrazek

https://www.facebook.com/BertoneByPatryk1992


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2012, o 05:51 
Ja mam Centre Future ponad dwa lata 64 ah. Póki co daje radę.Za duży też jest nie dobry bo może altka popsuć


Góra
  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2012, o 16:07 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Wykorzystam istniejący temat :)

!!! PILNE !!!


Potrzebuje dobry aku do Z22SE. Obecny to Bosh 60 Ah, prąd rozruchowy chyba 540, ze stępla wynika, że ma 4 lata. Niestety auto musiało stać około tyg w garażu, i po tym czasie wyzionął ducha :[ , ale już wcześniej w codziennej jeździe niezbyt chętnie palił, po kilku sekundach dopiero. Na kable też nawet nie drgnął. Chciałem pod prostownikiem podładować, ale chyba bezobsługowy jest bo się do korków nie mogę dostać. Więc chyba już szrot.

No nieważne w każdym razie muszę coś dobrego kupić do jutra. Także prosiłbym Was o pomoc jaką firmę wybrać i parametry.
Najlepiej jakby ktoś, kto ma Z22SE mi podpowiedział. Czy wogóle 60 Ah, taki jak miałem po poprzednim właścicielu jest odpowiedni? Chyba koło 70 Ah nie wejdzie. I jaki prąd rozruchowy? Wolałbym już Bosha nie brać chyba.

W sklepie polecali mi japoński Yuasa za 300 zł, podobno popularny do jednośladów i w japońskich autach na pierwszy montaż też go dają, słyszeliście coś o tej marce? Mieli jeszcze Centra za 320 zł i Varte za 330 zł. Wszystkie 60 Ah.

Zastanawiam się nad tym Yuasa i Vartą. Oczywiście jakieś tanie marki nie wchodzą w grę.

Z dodatkowych obciążeń mam tylko CB, reszta standard, czyli zimą wszelkie podgrzewania i dmuchawy.

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi. Pozdro

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2012, o 16:30 
Micho,

Ja mam Centre szesdziesiatke i bez problemu daje rade. Musze zobaczyc ktory rok bo nie wiem.
Boscha mialem w poprzednim aucie ale to juz inna bajka...


Góra
  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2012, o 21:37 
Tu mozesz dobrac
http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=255&L=15
mniej jak 70 Ah nie ma co brac , wlasnie przekonuje sie ze 60 jest do d.. i to juz druga w moim samochodzie w ciagu 4 lat ori , byla 74 Ah


Góra
  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2012, o 21:50 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2011, o 13:19
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
darek1947 napisał(a):
mniej jak 70 Ah nie ma co brac ,

Nie no można do malucha ::haha a tak serio to Ja miałem 55Ah i nigdy więcej nie kupie takiego ::beczy
Obecnie mam 72Ah i nie mam problemów ::coll

_________________
sejo sport to jest to ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2012, o 23:35 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sierpnia 2010, o 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Imię: PIOTR
Silnik: inny
ja u siebie w turbo mam bosha 72ah, kupiony z 2 miesiace temu, jak narazie 0 problemow, dalem cos kolo wlasnie 340zl.

polecam :)
pod maske wchodzi bez problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2012, o 22:53 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Już nieaktualne, aku zakupiony.

Widzę, że stawiacie na takie powyżej 70 Ah. Też chciałem coś takiego, ale przekonywali mnie w sklepach w których byłem, że do beny 2.2 litra w zupełności wystarczy 60 Ah, jeden koleś nawet miał jakiś katalog, że do tego silnika właśnie 60 powinna być, a niektórzy mówili, że większego może nie doładowywać.

W każdym razie zakupiłem Centra Futura 60 Ah, plusem jest 3 lata gwarancji i dość spory prąd rozruchowy 600 A. Dałem za niego 320 zł. Co prawda chciałem za eksperymentować i wziąć ponoć bardzo dobry japoński Yuasa, który właśnie wszedł na polski rynek, ale sprzątnęli mi sprzed nosa go, a nie mogłem czekać na sprowadzenie następnego do czwartku, podobnie varte też wykupili. Zobaczymy jak się będzie sprawować ta Centra, mam nadzieje, że będzie spoko.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2012, o 23:03 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, o 17:09
Lokalizacja: Lublin
Imię: Artur
Silnik: Z18XE
Ja mam u siebie w 1,8 właśnie centre future tyle ze 72ah i jest oki. Wcześniej siedziała w poprzednim aucie z silnikiem 1,9dci i było oki silnik kręcił nawet w duże mrozy, teraz w benzynie bez problemu także jest. Żeby za bardzo nie podwiewało została założona osłona silnika :) no i ocieplacz na aku wleciał.
Zaletą jest właśnie ta gwarancja na 3 lata no i masz w sumie też bezpłatną pomoc assistance gdy Ci auto nie odpali bodajże albo 2-razy do roku albo dwa razy na 3 lata :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2012, o 23:58 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sierpnia 2010, o 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Imię: PIOTR
Silnik: inny
2 razy na 3 lata ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL