Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 21:43

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 lipca 2012, o 21:59 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
witam ostatnio z dnia na dzień masakrycznie opadły mi drzwi kupiłem w aso sworznie te aluminiowe kołki żeby je wymienić tylko mam problem z ich wybiciem
sa na to jakieś patenty ?? bo nie chcę tego prać młotkiem co radzicie robić wymieniał ktoś z was te sworznie ? jak coś to proszę o rady

drzwi też lekko odstają więc kupiłem też rygiel drzwi zamka i czy po wymianie rygli i tych sworzni drzwi będą tak równo leżały jak by wyjechały z fabryki czy trzeba będzie coś z tym kombinować ??

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lipca 2012, o 22:57 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 grudnia 2009, o 11:45
Lokalizacja: Toruń/Górsk/Bydgoszcz
Imię: Lukasz
Silnik: Y22DTR
Ja wymienialem gorny sworzen drzwi kierowcy.. tzn widzialem jak mi wymieniali :]

Do operacji potrzebne co najmniej dwie osoby.. bo jak na jedym zawiasie drzwi zostana bez podparcia to moze byc kiepsko :/
Spryskujemy WD-40, nastepnie wybijamy jeden, wstawiamy nowy w jego miejsce potem drugi - caly czas ktos asekuruje drzwi najlepiej z podparciem od dolu zeby nie porysowac dolnej krawedzi drzwi bo troche sie im wazy.

Ogolnie technka wybijania bardzo prosta.. wystarczy zaopatrzyc sie w pobijak odpowiedniej srednicy i dlugosci ;)
Zbyt waski moze rozepchac sworzen i wtedy moga pojawic sie komplikacje.. bo z tego co pamietam jest on wytloczony w srodku..

Mam nadzieje ze cos pomoglem :]

Pozdrawiam
Lukasz

_________________
once chicks go black they'll never go back..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lipca 2012, o 23:18 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
a takie podbijak można dokupić ?? w sklepie motoryzacyjnym lub w aso ?? ja też pryskałem wd-40 próbowałem wybijać sworznie ale ani drgnęło

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lipca 2012, o 23:34 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 grudnia 2009, o 11:45
Lokalizacja: Toruń/Górsk/Bydgoszcz
Imię: Lukasz
Silnik: Y22DTR
sala00 napisał(a):
wystarczy zaopatrzyc sie w pobijak odpowiedniej srednicy i dlugosci

Chodzilo mi o dlugi stalowy pret odpowiedniej srednicy - a gdzie sie zaopatrzyc.. mechanik mial na warsztacie i przypasowal jeden :/

_________________
once chicks go black they'll never go back..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 11:04 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
sala00 dzięki wielkie za odp :) podejdę jeszcze do tego tematu ale jak będzie ciężko to schodzić to chyba pojadę do mechesów na wymianę :P
a tobie wymiana tych sworzni pomogła miałeś bardzo opadnięte drzwi ?

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 12:38 
ja miałem ostro opadnięte drzwi od strony kierowcy (ale z racji przebiegu i wieku auta to nic dziwnego), a po wymianie znaczniej lepiej. Nie jest idealnie, ale jest znacznie lepiej, do tego drzwi zamykają się sporo ciszej i mniej siły potrzeba do zamknięcia.


Góra
  
 
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 12:48 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Michaello84 da się to jakoś wyregulować żeby to było idealnie :D mój brat też ma berte i u niego drzwi wyglądają jak z fabryki a auto ma 10 lat :P

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 14:42 
pewnie jakoś się da, ale nie wiem za bardzo jak, bo nie miałem na to czasu :) mi wystarczył efekt po wymianie bolców, być może u Ciebie też to wystarczy :)


Góra
  
 
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 14:54 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
ok dzięki wielkie :)

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 15:05 
ja jeszcze dodam ze swojej strony, że też naczytałem się dużo o wymianie tych bolców zanim wziąłem się za wybijanie, kupiłem wybijak itd. ale najlepiej spisał się klucz do rur:) wystarczyło nim złapać ten szerszy łepek sworznia i pobijać młotkiem, nie uszkodzi się lakieru i gładko wychodzi (przy pomocy innych narzędzi ani drgnął). pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 24 listopada 2012, o 20:49 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Odkopię temat. Mam podobny problem, tzn tak mi sie wydaję. Najpierw małe pytanie: czy drzwi u was opadały jak je otwieraliście i tylko wtedy było to widać, czy jak je zamkneliście to nie leżały równo( u mnie najlepiej widac to w lusterku) i czy objawiało sie to "gwizdem" wiatru podczas jazdy??? postaram się jutro zrobic foto jak wyglądają u mnie te drzwi. I jaki koszt jest tych bolcy do drzwi? pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2012, o 22:21 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 20:43
Lokalizacja: 100lica
Silnik: Z20LET
musisz je sobie wyregulowac... na slupku B jest rygiel przykrecany na 2 torxy poluzuj go i przesuń delikatnie dokreć i zamknij drzwi operacje powtórzyć aż do skutku

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2012, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
czyli nie muszę kupować tych bolcy??? Bo w sumie nie czuję żeby drzwi jakoś opadały przy otwieraniu jak to w starych golfach czy malychach jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2012, o 23:28 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 20:43
Lokalizacja: 100lica
Silnik: Z20LET
otwórz drzwi złap je od dołu i spróbuj podnieść jeśli wyczujesz luz stukanie przy zawisach itp to sworznie drzwi masz do wymiany ale sądzę że w Twoim wypadku regulacja rygla załatwi sprawę

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2014, o 20:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 października 2008, o 10:52
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Imię: Jerzy
Silnik: Z18XE
Odgrzewam stary temat opadniętych drzwi. Od jakiegoś czasu zauważyłem że coś za ciasno zamykają się mi drzwi od strony kierowcy.A przy tym trzeba odpowiednio mocniej je trzasnąć. Ruszając samymi drzwiami zauważyłem że ma spory luz na dolnym zawiasie. Okazało się że sworzeń na dolnym zgięciu zawiasu dolnego jest przerwany i trzyma się tylko na jego górnej części. Górny zawias był o'ky. Ponieważ najlepiej było zamówić sworznie w ASO, tam się udałem i złożyłem zamówienie, umawiając się jednocześnie na ich wymianę. Po ok. 5 dniach były w serwisie, więc udałem się tam by usterkę usunąć. Do momentu kiedy minęła 10 minuta od wprowadzenie mojego auta na warsztat byłem pełen optymizmu. Po tym czasie pracownik wręczył mi moje kluczyki i stanowczym głosem oznajmił że " tego się u nas nie da zrobić ". Tłumaczył mi że są one zapieczone i nie mogą sobie z ich wybiciem poradzić. Śmiech mnie ogarnął, ale co miałem robić. Swoje na temat ASO pomyślałem, a potem pojechałem do mojego mechanika i tam w ciągu może 30-40 minut drzwi zostały naprawione. Konkluzja : ASO to nie koniecznie asy !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL