Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:40

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: chyba przegub
PostNapisane: 25 maja 2008, o 15:58 
Witam,

od jakiegos czasu w Asterce jak krece kolami na parkingu, lub jak biore ostry zakret przy niewielkiej predkosci, to w lewym kole slysze stuki. Takie bardziej dum-dum-dum. Nie jest to jakos specjalne glosne. Na prostych kolach nic nie slychac. Wydaje mi sie, ze to cos z przegubem - jak myslicie ? Poszukalem na forum i z polaczonych informacji z kilkunastu watkow wychodzi mi, ze mam racje. Chcialem sie jednak jeszcze upewnic i zebrac to do jednego topica.

Jaki jest tak wogole koszt wymiany tego elementu tak mniej wiecej ? Mozna to dostac u PEKI ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, o 17:02 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Przy samym kręceniu kołami na parkingu (jeśli masz na myśli, że stoisz w miejscu) to przegub chyba by nie stukał. Jeśli skręcisz koła i ruszysz (nawet delikatnie) i będzie stukać to wtedy to prawie napewno przegub. A jak osłona przegubu, nie pęknięta???? Myślę, że uszkodzony przegub to każdy nawet początkujący mechanik zobaczy, więc podjedź do jakiegoś i niech Ci spojrzy, za diagnoze się nie płaci :) a i będziesz miał pewność...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, o 17:14 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Mozna powiedziezc ze na 100% przegub na polosi i pewnie znajac zycie to ten zewnetrzny. Moze da sie go regenerowac ale nie daje gwarancji czy bylbym w stanie tego dokonac. Wiem ze tam masz osmio-kulowy i do tych nie ma maszyn-bynajmniej w Polsce. Zamiennikow zdaje sie nie ma a dostac uzywke w dobrym stanie ciezko no i kupa sosu potrzebna. mialem kiedys pisac chyba do Warika bo on wymienial polos czy by nie wyslal mi tej uszkodzonej bo chcialem probowac regenerowac ale jakos ten plan umarl, nawet sie nie kontaktowalem w tej sprawie tylko kiedys gadalem z michem.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, o 18:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
wesol napisał(a):
mialem kiedys pisac chyba do Warika bo on wymienial polos

ja nie wymieniałem, ale z tego co pamiętam to Nash miał jakieś problemy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, o 19:27 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
WARIK napisał(a):
ja nie wymieniałem, ale z tego co pamiętam to Nash miał jakieś problemy


No to moze do NASHa mialem uderzać :oops: juz nie pamietam. Jakos plan legł w gruzach bo inne wazne rzeczy na glowie czlowiek ma jak zawsze.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 10:21 
dzieki za odpowiedz.

Mechanicy mi sprawdzili przednie zawieszenie przy okazji ustawiania zbierznosci i powiedzieli, ze nic złego nie widzą. Amorki, drążki itd wg nich są ok. To była jednak taka powierzchowna diagnoza przy okazji ustawiania zbierzności. Stukanie narazie nie jest az tak uciazliwe. No ale skoro piszecie, ze byc moze mozna to regenerowac to sprobuje czegos poszukac w wawce. Pewnie jednak sie nie da, bo faktycznie to jest osmiokulkowy przegub.

Cytuj:
Mozna powiedziezc ze na 100% przegub na polosi i pewnie znajac zycie to ten zewnetrzny.

Rozumiem, ze to "znajac zycie" sugeruje, ze trudna dostac zewnetrzny przegub i ze kosztuje sporo :( ?

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 11:22 ]
aha, i jeszcze jedno. Jak bardzo jest to grozne ? Szykuje mi sie wyjazd na troche wiecej km i nie wiem, czy moge sobie smignac Astronem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 11:36 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
figlarz napisał(a):
Rozumiem, ze to "znajac zycie" sugeruje, ze trudna dostac zewnetrzny przegub i ze kosztuje sporo


Bardzo trudno dostac no i z tego co pamietam to uzywak cos kolo 700-800 zl jak sie uda dostac bo o nowym to zapomnij. W sumie zewnetrzny czy wewnetrzny to zadna roznica w dostaniu czy cenie ( moze troszke gozej z zewnetrznym) ale najczesciej padaja zewnetrzne dlatego pisalem ze to bedzie ten.

figlarz napisał(a):
Jak bardzo jest to grozne ?


Mozna powiedziec ze wcale ni ejest to grozne tylko strasznie uciazliwe jest to pytanie ktore z czsem sie przerodzi w walenie( strzelanie przegubu).

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 11:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 marca 2008, o 20:40
Lokalizacja: Końskie
Imię: Rene
Silnik: X18XE1
wesol napisał(a):
to uzywak cos kolo 700-800 zl


Ile? ;/ ;/ ;/ ;/ To ile kosztuje nowy.

Przepraszam za OT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2008, o 12:22 
figlarz napisał(a):
Witam,

od jakiegos czasu w Asterce jak krece kolami na parkingu, lub jak biore ostry zakret przy niewielkiej predkosci, to w lewym kole slysze stuki. Takie bardziej dum-dum-dum. Nie jest to jakos specjalne glosne.


Hmm, trudno mówić o dźwięku przez internet. Ale dum dum to raczej uszkodzony czy zużyty przegub nie robi. To jest takie terkotanie, klekotanie, dźwięk typowo metaliczny i dość głośny. Prędzej będzie to łożysko w kole-czyli piasta do wymiany.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 22:11 
ja kupywalem w niedziele na gieldzie cala polos od goscia do 2.0 turbo za 200zl bo tez mi strzelal przegub w lewym kole zostala mu jeszcze prawa polos wtedy bys mogl sobie przelozyc przegub


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 22:50 
figlarz napisał(a):
jak krece kolami na parkingu, lub jak biore ostry zakret przy niewielkiej predkosci


Ja mialem stukanie z lozysk amortyzatora - sprezyna przeskakiwala na tym uchwycie ( to pod poduszka amortyzatora ). Objawialo sie to tak jak napisales przy manewrowaniu na parkingu.


Ostatnio edytowano 26 maja 2008, o 22:51 przez glider, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 12:24 
Ja wymieniałem w swojej coupe niedawno przegub,kupiłem nowy bodajże z Vectry mi dopasowali i za przegub zapłaciłem 130 zł za wymianę 40 i po sprawie.Naprawdę nie ma co tak bardzo przeżywać tego przegubu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, o 13:57 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
ale do silnika 2.2 a rozmowa jest o przegubie do 2.0T


Ostatnio edytowano 27 maja 2008, o 13:58 przez wesol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, o 12:41 
Aha, to rzeczywiście może być droższa sprawa


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 07:49 
no i juz wszystko zalatwione.
odebrtalem autko od mechaniora i okazalo sie, ze caly koszt naprawy to lekko ponad 200 zeta bylo.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL