Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:20

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 marca 2011, o 21:01 
Polus napisał(a):
PiotrPP, wrzuc zdjecia jak te fele na aucie wygladaja :)


Czekam na foty PiotrPP masz srebrną QP wiec obadam jak wyglądają fele bo kolorek felunku powiem ze bardzo zacny i mi się podoba :D z z drugiej strony kolor kół hbr też uderza w mój gust czyli srebro z dodatkiem perły i :D

Jak na razie mam dwie opcje bo całe czarne jednak odpadają musi być srebro lub np jasny grafit ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 08:30 
Czekam na dodatnie temperatury i zmieniam kapcie, bo oczywiście sam nie mogę się doczekać. Foty, rzecz jasna, wrzucę!


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 14:28 
Cytuj:
Mozemy ponegocjowac ::lol

Jestem otwarty na propozycje ;D

Zrobię zaraz VT, jak to by wyglądało z szarymi na przykładzie mojej Astry.


Edit:

Wg mnie równie dobrze wygląda, także tutaj już kwestia gustu :)

Obrazek Obrazek


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 16:52 
hbr po tym VT mam tylko większy kłopot z wyborem czy srebro czy grafit ::beczy ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 17:20 
grafit ! aczkolwiek w cabrio myślę że fajniej wyglądałyby jeszcze ciemniejsze matowe felgi, ładnie współgrałyby kolorystycznie z czarnym dachem.


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 17:30 
Jaśniejsze optycznie powiększą auto, za to grafit nada charakterku Asterce :)
Takie dylematy są najgorsze... zapytaj 10 kobiet które by wybrały z krótkim uzasadnieniem i problem będzie rozwiązany :D


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 18:14 
hbr napisał(a):
Jaśniejsze optycznie powiększą auto, za to grafit nada charakterku Asterce :)
Takie dylematy są najgorsze... zapytaj 10 kobiet które by wybrały z krótkim uzasadnieniem i problem będzie rozwiązany :D


Wszystkich co pytam mówią że grafit ale felga w kolorze srebrnym tez swój urok ma ech ::beczy


Góra
  
 
PostNapisane: 7 marca 2011, o 22:59 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
hbr napisał(a):
zapytaj 10 kobiet które by wybrały

a dostaniesz 11 odpowiedzi.
Wybierz ten kolor ktory TOBIE sie podoba, a nie pytaj forum.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 marca 2011, o 17:49 
SirAdam napisał(a):
Wybierz ten kolor ktory TOBIE sie podoba, a nie pytaj forum.Adam


Ten kolor który się podoba nie zawsze musi pasować i o to się raczej pytam / jeśli ktoś ma na swojej QP kolor o który mi chodzi łatwiej jest sobie wyobrazić czy będzie pasował wizualnie czy też nie.

Po weekendzie sprawa koloru felg się wyjaśni tak wiec zdam relacje ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 8 marca 2011, o 17:54 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
Maluj na oryginalny kolor, czarny i grafitowy kompletnie nie pasuje do srebrnego coupe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2011, o 18:23 
Jurand napisał(a):
Maluj na oryginalny kolor, czarny i grafitowy kompletnie nie pasuje do srebrnego coupe.


Czekam z decyzja malowania do soboty jak zobaczę kilka kolorów felg i przymierze do auta - ale raczej będzie srebro, chodź kolor grafitowy/szary chodzi mi po głowie i to bardzo ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, o 09:38 
a ja mam inne pytanie, bardziej techniczne. Jak się zabrać do renowacji felg? dwie sztuki oddaję do prostowania, bo się władowałem w dziurę :( wypiaskuję je sam (szwagier ma kompresor i pistolet do piaskowania), malować też będę sam (zamierzam pożyczyć pistolet do malowania).

Jaki kupić podkład, jaki lakier, na koniec trzeba bezbarwny jak w przypadku malowania elementów karoserii? Autem długo jeździć nie będę, więc nie chcę malować proszkowo, chcę kupić po prostu dobry lakier do felg, ale nie w sprayu tylko do pistoletu.

Jeśli możecie to podpowiedzcie jakiej firmy podkłady i lakiery stosować. Myślę też żeby dać troszkę perły, żeby to fajnie wyglądało, albo może delikatnie brokatu, wtedy też będzie się ładnie mieniło w słońcu. A ktoś chyba na forum już ma felgi w brokacie, bo coś mi chodzi po głowie.

Pozdrawiam
Michał


Góra
  
 
PostNapisane: 17 listopada 2013, o 19:56 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Podepnę się pod temat :) .

Krótki manual, jak tanio i samodzielnie odświeżyć stalówki na zimę, co prawda, na przykładzie felg od corsy 14", ale to bez znaczenia :P .

Lepiej zarezerwować sobie cały dzień wolny, bo na jedną felgę potrzeba będzie do 3 godzin.

A, więc tak, potrzebujemy:
- papiery ścierne o różnej gramaturze (tu zależnie od stopnia jakie nam purchle urosły :P , przy moich felgach użyłem kolejno 320, 400, 600),
- coś do odtłuszczania np. benzynka ekstrakcyjna i jakieś szmaty :P ,
- taśma malarska i papiery, lub gazety, jeśli malujemy z założonymi oponami,
- podkład w sprayu do metalu szary 400 ml,
- lakier w sprayu czarny połysk 500 ml,
- ewentualnie lakier bezbarwny 400-500 ml.

Felga przed:

Obrazek

Zaczynamy od oczyszczenia felgi i szlifowania kolejno papierami ściernymi, od najgrubszego do najdrobniejszego i odtłuszczamy:

Obrazek

Następnie oklejamy dokładnie wentyl i oponę, przy rancie felgi, a na resztę opony przyklejamy papier, oraz malujemy warstwą podkładu i za jakieś 15-20 min kładziemy drugą warstwę:

Obrazek

Po kilku godzinach, jak podkład dobrze przeschnie, kładziemy pierwszą warstwę lakieru i za jakieś 15-20 min drugą:

Obrazek

Można położyć też warstwę bezbarwnego, ale mi się już nie chciało ;D .

I to na tyle, koszt ok. 40-50 zł, nie podam dokładnie, bo niektóre materiały miałem, a część dokupiłem. Czyli jakieś 10 razy mniej niż w zakładzie, a na zimówki raczej nie warto wydawać tyle kasy ;) . Aha i robiłem tylko zewnętrzną stronę felg, bo inaczej potrzeba ze 2 dni, a poza tym w stalówkach nie widać wewnętrznej strony, a zanim rdza zaszkodzi feldze inaczej niż wizualnie minie ze 100 lat ;D , ale jak ktoś chce zrobić obie, to koszt nie powinien przekroczyć 100 zł.

Tu foty na aucie, jak dla mnie efekt super, felgi jak nowe, że tak nieskromnie powiem ::tralala , i utrzymuję swoje zdanie, że lepsza ładna czarna stal, niż kołpak ;D :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 listopada 2013, o 20:40 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
micho90 napisał(a):
tanio


tzn???ile???

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 listopada 2013, o 20:58 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
ryba, czytaj dokładnie przecież jest napisane ;) , około 40-50 zł.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL