Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:05

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tempomat
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 09:47 
Czy jest możliwość zamontowania sobie dodatkowo tempomatu w astrze, która go nie posiada ? Z czym by się to wiązało? Czy dużo jest z tym zabawy ? I co ew. by było potrzebne ?

Ostatnio natknęłam się na "elektro-motor" tempomatu, tak to się nazywało i zastanowiło mnie czy dołożenie czegoś takiego jest możliwe. Gdzie to się wogóle montuje? :lol:

Wiem, że potrzebna jest do tego chyba inna manetka....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 10:34 
ojjj to chyba jakieś kosmiczne pieniądze by kosztowało.... :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 19:42 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 23:04
Lokalizacja: Wrocław
a tak w ogole po co Ci tempomat?

ja nie przypominam sobie żebym chociaz raz z niego skorzystał ;)

_________________
Obrazek
Streetracing Team Wrocław | Astra Coupe Club PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 19:54 
yyy w sumie to nie wiem, chyba na naszych "autostradach" się średnio przydaje. Tak tylko się zastanawiałam :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 20:49 
Hm...to prawda...jest bo jest...ja też korzystałem z niego raz...oczywiście nie na krajowych drogach :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 21:03 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Jezeli masz gaz na tzw. "gas by wire" czyli bez linki na gaz to da sie zrobic.
Jezeli Twoj gaz jest na linke to tez sa jakies takie ciekawe komplety od tunerow ze mozna zrobic.
Jezeli masz "gas by wire" czyli krotko mowiac; gaz na kabel z elektryczna przepustnica, to mozna to zrobic - wzystkie czujniki zamontowac, lewy hebel przy kierownicy zmienic i w ASO zalaczyc tempomat w ECU. (to tak w skrocie)
Ile to wszystko kosztuje ?
Nie mam pojecia, ja mam tempomat fabrycznie i czesto z niego korzystam, ale na autostradzie :P





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 22:38 
Tempomat nie jest zly. Jak ostatnio mandacik mi sie dostalo, to sobie zaczalem uzywac na trasie dojazdowej do domu. Taki bajer, ale aby od razu dokladac. Szkoda kasy. A czy nie jest tak, ze gas fly by wire mialy tylko 2.0T i to glownie w zwiazku z obecnoscia esp?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2006, o 22:58 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mjaza napisał(a):
A czy nie jest tak, ze gas fly by wire mialy tylko 2.0T i to glownie w zwiazku z obecnoscia esp?



Dobre pytanie.
Kto sie podejmie rozwiazania tej zagadki ?
Bo szczerze mowiac, mi sie nie chce szukac, zmeczony jestem :wink:





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 14:42 
czy ktoś może mi wysłać na maila instrukcje obsługi tempomatu bo za cholere nie moge nic zwojowac a z waszych info nic nie wywnioskowałem moze jakiś inny jestem hehe :mad:
oczywiscie najlepej po POLSKU


Ostatnio edytowano 29 maja 2007, o 14:44 przez nemesis1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 16:19 
http://groups.google.pl/group/pl.misc.s ... a43f680258


Góra
  
 
PostNapisane: 29 maja 2007, o 19:17 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
W instrukcji napisane jest (strona 167):

Automatyczna kontrola prędkości *

Umożliwia zaprogramowanie i utrzymywanie na stałym poziomie dowolnej prędkości powyżej około 30 km/h aż do prawie maksymalnej prędkości samochodu.

Automatyczna kontrola prędkości sterowana jest przyciskami I, R, oraz O na dźwigni przełącznika kierunkowskazów.

Nie należy korzystać z tej funkcji, gdy utrzymywanie stałej prędkości nie jest wskazane (np. w sytuacjach, kiedy stanowiłoby to zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego i pozostałych użytkowników drogi, w gęstym ruchu ulicznym, na krętych lub śliskich drogach).

W samochodzie z automatyczną skrzynią biegów automatyczna kontrola prędkości powinna być uruchamiana tylko przy włączonym zakresie D.

Gry uruchomiona jest automatyczna kontrola prędkości, ze względu na inne ustawienie stopy kierowcy może wydłużyć się czas reakcji.

Włączanie układu
Krótka nacisnąć przycisk I: aktualna prędkość zostaje zapamiętana i będzie utrzymywana. Można zdjąć nogę z pedału przyśpieszania.

W każdej chwili prędkość można zwiększyć przez naciśniecie pedału przyśpieszania. Po zwolnieniu pedału przywracana jest uprzednio zaprogramowana prędkość jazdy.

Podwyższanie zaprogramowanej prędkości
Przy działającej automatycznej kontroli prędkości przytrzymać wciśnięty przycisk I lub naciskać go wielokrotnie: prędkość podwyższana jest w sposób ciągły lub skokowo co 2 km/h, bez potrzeby naciskania pedału przyspieszania.

Po zwolnieniu przycisku I wybrana prędkość zostaje zapamiętana i jest utrzymywana.

Obniżanie zaprogramowanej prędkości
Przy działającej automatycznej kontroli prędkości przytrzymać wciśnięty przycisk R lub naciskać go wielokrotnie: prędkość obniżana jest w sposób ciągły lub skokowo co 2 km/h.

Po zwolnieniu przycisku R wybrana prędkość zostaje zapamiętana i jest utrzymywana.

Wyłączanie układu
Krótko nacisnąć przycisk O: automatyczna regulacja prędkości zostaje przerwana. Samochód stopniowo zwalnia. W celu kontynuowania jazdy nacisnąć w normalny sposób pedał przyspieszania.

Automatyczna kontrola prędkości zostaje przerwana także w następujących sytuacjach:
  • spadek prędkości samochodu poniżej około 30 km/h lub
  • naciśnięcie pedału hamulca lub
  • naciśnięcie pedału sprzęgła lub
  • przestawienie dźwigni automatycznej skrzyni biegów do położenia N.

Przywrócenie zaprogramowanej prędkości
Krótkie naciśnięcie przycisku R przy prędkości powyżej 30 km/h: przywrócona zostaje prędkość zaprogramowana przed przerwaniem pracy układu.

Wyłączenie zapłonu powoduje skasowanie zapamiętanej wartości prędkości.

_________________
Leszek


Ostatnio edytowano 29 maja 2007, o 19:56 przez DAN, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 19:23 
ok wielkie dzieki pozdr


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2007, o 19:22 
Podlacze sie do tematu by nie zakladac nowego. Mam tempomat u siebie ale nie dziala. Jak sie do tego zabrac???? Czy cos moglo mi sie rozkodowac w kompie ze nie dziala??? Co najpierw zrobic jak to ruszyc???


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2007, o 19:42 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Jeżeli wszystko robisz zgodnie z instrukcją, to na początek sprawdź podłączenie manetki.
Trzeba rozebrać kolumnę kierownicy.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2007, o 19:44 
zanim cokolwiek zrobisz zacznij od tego : przed samym naciśnięciem przycisku I podnieś stopą pedał sprzęgła do góry tak do oporu bo czasam lubi sie czujnik sprzęgła zawiszać !!!!
I daj znać czy pomogło bedzie dla pokoleń informcja !!!


Ostatnio edytowano 19 sierpnia 2007, o 19:45 przez nemesis1, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL