Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:12

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2006, o 12:46 
Ja chce sobie coś takiego zrobić, pare razy lutownice w lapach trzymalem wiec dam rade. Komfortschliessung tez mam w aucie. Sir Adam,pytanie do Ciebie, rozumiem ze ten "pajaczek" laczy sie z ukladem w 3 miejscach: zasilanie 12V, masa i ten trzeci punkt. Czy oprocz dolozenia tego ukladu trzeba cos jeszcze zrobic, przeciac jakies kable, sciezki, czy cos innego jeszcze?
Mysle ze pojde krok do przodu i sprobuje wcisnac tam plytke drukowana 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2006, o 22:35 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
rozumiem ze ten "pajaczek" laczy sie z ukladem w 3 miejscach: zasilanie 12V, masa i ten trzeci punkt.



dokladnie tak, ten 3. punkt to jest komfortschliessung sygnal.


cezzar napisał(a):
Czy oprocz dolozenia tego ukladu trzeba cos jeszcze zrobic, przeciac jakies kable, sciezki, czy cos innego jeszcze?



Nie, to wszystko.



cezzar napisał(a):
Mysle ze pojde krok do przodu i sprobuje wcisnac tam plytke drukowana



Powodzenia.
Jakbeda pytania, to pisz.




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2006, o 15:39 
Moduł domykania szyb do nie fabrycznych alarmów kosztuje 100-150 PLN.
Miałem coś takiego w poprzednim samochodzie.
Jak zakładałem dodatkowy alarm do QP to też proponowali.
Czy ktoś zna jakiegoś niedrogiego fachowca w warszawie co naprawiłby fabryczny alarmik?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lutego 2006, o 07:34 
Mam pytanie do SirAdama, opisz jak dziala ten uklad.Interesuje mnie czy domyka szyby tylko wtedy jak sa otwarte czy probuje tez zamknac szyby gdy sa one zamkniete. Mam juz zmontowany uklad na plytce drukowanej (przypomnialy mi sie stare dobre czasy gdy bawilem sie "Mlodym Elektronikiem :D ) i bede montowac gdy sie tylko zdobi troche cieplej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lutego 2006, o 19:21 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
Interesuje mnie czy domyka szyby tylko wtedy jak sa otwarte czy probuje tez zamknac szyby gdy sa one zamkniete.



Probuje zawsze domknac.
Oryginalny uklad nie robi nic innego, tylko po zamknieciu drzwi domyka szybe az do oporu, poku ten czujnik od przeciazenia nie wylaczy pradu.Fajnie idzie to wieczorem zauwazyc jak masz swiatla zapalone i auto na wolnych obrotach.Jak zamkniesz drzwi to szyba jedzie do gory - swiatla przagasaja, i po chwilce jak obwod pradu jest rozlaczony to swiatla swieca znowu "na calego".
Ja mam ten system juz od 2 lat , i jest ok.



cezzar napisał(a):
Mam juz zmontowany uklad na plytce drukowanej



No przynajmniej jeden sie na powaznie tym zainteresowal :wink:





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2006, o 21:33 
Jedno pytanie, czy tzw komfortschliessung dziala rowniez na szyberdach? Wydaje mi sie ze czytalem gdzies tu, ze tak. U mnie jednak nie dziala. Troche szkoda, dobrze by bylo jakby juz sie wszystkie otwory w aucie zamykaly. A jak jest u was z tym oknem w dachu??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2006, o 00:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Nie, komfortschliessung nie dziala na schiebedach.
Istnieje plan na takie cacko co zamyka szyby jak rowniez schiebedach, ale do tegotrzeba juz byc zaawansowanym elektronikiem.Uklad ten opracowal moj kolega z Frankfurtu.
Jakby kogos interesowalo to tutaj mozna znalezc wszystko (naturalnie po niemiecku)

http://mitglied.lycos.de/hardwarekiller03/fenster.htm





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2006, o 08:37 
Odświeżam temat. Wczoraj przyszedł czas na zamontowanie układu służącego do domykania szyb. Oto krótka fotorelacja, jak to wygląda. Wszysko poszło dobrze i działa jak należy.
Sam układ wygląda tak. Jest maleńki, jego wymiary to niecałe 20x20 mm.
Obrazek
Podłączenie układu do modułu wygląda tak:
Obrazek
A tak wygląda układ już na stałe umieszczony w module:
Obrazek

Przy okazji chciałbym podziękować Sir Adamowi za wszelkie informacje potrzebne do zbudowania i uruchomienia układu.
Jeszcze jedno, miałem pytania od Was czy nie podjąłbym się zrobienia takiego układu wysłania. Teraz jest to możliwe-układ jest przetestowany i działa. Chętni proszę na PW.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2006, o 13:55 
ciesze sie ze sie udalo :) to teraz na allegro dawaj ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2006, o 14:33 
nash5009 napisał(a):
ciesze sie ze sie udalo :) to teraz na allegro dawaj ;)


Przestan, nie bede z tego zyskow czerpac. Nie moj pomysl ani projekt.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2006, o 17:06 
TO BYL ZART.... JOKE ... kumasz? :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2006, o 23:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
nie bede z tego zyskow czerpac. Nie moj pomysl ani projekt.




@cezzar

masz u mnie DUZEGO plusa.

Fajnie Ci to nawet wyszlo - respekt.





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2006, o 16:10 
he he :) dziala ;) koszt elementow to jakies 5-6 zl (i to starczy na ... 3-4 zestawy ;) )
czas: pare minut narozplanowanie polaczen, lutownaie z 5 min ... i gotowe ;)

oczywiscie cezzar zrobil to profesjonalnie ;) na plytce ;) moje jeszcze jest w postaci pajaczka ;) ale dziala ... dzieki sir za pomoc :)

[ Dodano: 2006-06-06, 11:10 ]
panowie szachisci... czy tez macie taki maly BUG ... w zwiazku z tym domykaniem... a mianowicie teraz jak zamykam samochod to nie mam sygnalizacji swietlnej ze go otwieram badz zamykam (swiatla awaryjne nie mrygaja) ????


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lipca 2006, o 12:11 
Witam wszystkich
Odświezam temat Mam problem wy wszyscy jesteście szcześliwcami i macie sterownik delphi a ja posiadam cos wogle innego jest na nim napisane bosh i nr GM 24 410 018 i duzy napis CL pod nim nr F 005 V0 0131 czy ktos sie spotkał z takim sterownikiem?
Dzieki cezzar-owi posiadam juz wasz układzik do domykania szyb <ukłon w strone cezzara- dzieki>kwestia taka pod które piny sie podłączyc.

P.S. wiem ze napiszecie ze to nie rozsadne ale spróbowałem podłączyc pod te piny które wy podłanczacie nic się nie stało oprócz tego ze od teraz nie mam blokowania zamków-2x przycisk zamykania :roll: czy mogło cos sie przepalic ?? ogólnie wszystko działa no oprócz tego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lipca 2006, o 17:12 
Kurde to juz drugi przypadek z tym innym sterownikiem. Nikt tego nie przewidzial, ze moze byc cos innego wstawione. Glupia sprawa. Jak na razie dziala u Adama, u mnie i u kogos jeszcze kto ma turbo.Czyzby turbo mialo inne sterowniki?

A jak wyglada ten sterownik boscha w srodku? Inaczej niz ten na zdjeciach?

A moze nie macie funkcji tego komfortowego zamykania??? To jest podstawa.

Moze Sir, bys zasiegnal jezyka u kumpli i popytal jak to jest z tym domykaniem i sterownikami?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL