Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 10 maja 2024, o 20:47

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 15:10 
Kur.. a TWINTOP to nie coupe ???
wiem oco pyta i może sie walnąłem miedzy słowem otwieranie a zamykanie ale chodzi oto samo
nie da sie ZAMKNĄĆ OKIEN na pilocie bez modułu a przeprogramowanie komputera spowoduje że szyby podczas otwierania nie będą schodzić lekko w dół


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 15:13 
a ja bym sie zastanowil czy na pewno TWINTOP, bo silnik w opisie to 1.4.
O ile wiem to nie wychodza TWINTOPy z takim silnikiem.

TWINTOP to nie nasze coupe, twin wyglada tak:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6008752


Ostatnio edytowano 12 sierpnia 2008, o 15:15 przez marioo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 15:23 
Albo ma TWINTOP albo Astre III Coupe aczkolwiek TWINTOP też jest coupe tyle że w tzw lekko zmienionym wyposażeniu i różnią się silnikami
ale tak czy owak ani w jednej ani w drugiej nie domykają sie szyby :( jedyną szansą na domykanie okien na pilocie bądź poprzez wsadzenie kluczyka do drzwi jest zamontowanie modułu sterującego który nie wyłączy na komputerze domykania i uchylania szyb podczas otwierania drzwi :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 15:27 
w naszych COUPE jezeli masz domykanie szyb po przekreceniu kluczyka w drzwiach, mozesz spokojnie zrobic tak, zeby po ryglowaniu zamka z pilota, szyby sie same automatycznie domykaly. ja mam tak zrobione i smiga ze az milo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 15:29 
ale masz to zrobione dodatkowo bo standardowo tego nie ma w coupe i niestety w astrze III coupe i twintop też tego nie ma


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 17:56 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
gumbas, nie wiem nad czym ty sie tak rozwodzisz. Przeczytaj ten temat od początku i se zrób.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 18:01 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
gumbas napisał(a):
Albo ma TWINTOP albo Astre III Coupe aczkolwiek TWINTOP też jest coupe tyle że w tzw lekko zmienionym wyposażeniu i różnią się silnikami

Przepraszam za mały OT ale nie ma Astry III Coupe (nie wiem skąd to się bierze ale większośc myśli, że trzydrzwiowy hatchback Astra III GTC to Coupe). :/
A TwinTop to po prostu jak to teraz ładnie się nazywa Coupe/Cabrio.

Rysiek.k Astra III jest na CAN i z tego co się orientuję automatyczne domykanie szyb jak i kilka innych przydatnych rzeczy powinno dac się aktywowac TECHem (nie potrzeba dodatkowych modułów).
Z resztą polecam lekturę:
http://astraklub.pl/viewtopic.php?t=9417&highlight=can
ewentualnie poszukac na forum astraklub.


Ostatnio edytowano 12 sierpnia 2008, o 18:04 przez yolk, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2008, o 21:08 
Astra III hatchback to jest tak jak mówisz ale co do coupe to chciałbym doda że astra III jest też w sedanie i taka to astra nosi nazwę przytoczoną coupe(oczywiście 3-drzwiowa)
Jeśli się mylę to niestety musze zwróci uwagę szefom moim czego nas uczą oni i na szkoleniach w WAWIE

[ Dodano: Wto 12 Sie, 2008 22:10 ]
DAN napisał(a):
gumbas, nie wiem nad czym ty sie tak rozwodzisz. Przeczytaj ten temat od początku i se zrób.


DAN chyba poto jest to forum aby sobie polemizowac i rozmawiac a mi zamykanie szyby na pilocie nie potrzebne nie potrzebne


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 06:53 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Ja jeszcze dodam ze AG ma zwykla instalacje i dlatego sobi emozna dlubac prawie wszedzie a AH ma juz instalacje na CANie wiec jak gumbas, nie wiesz oc chodzi to lepiej juz nie mieszaj z tymi QP itd. Podzial jest dla mnie jasny ASTRA Gi H czy jak kto woli 2 i 3. Tak samo sie robi domykanie w AG cywilnej jak i AG QP. W viki C i astrzeH juz sobie nie podlubiesz bo zaraz system to wykryje albo nie bedzie wcale dzialac bo odetnie prad. jeszcze jedno w vikiC domykanie sie programuje techem wiec sadze ze w AH tez tak bedzie.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 07:48 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
Niestet znowu mały OT, ale musicie mi wybaczyć.

gumbas napisał(a):
Astra III hatchback to jest tak jak mówisz ale co do coupe to chciałbym doda że astra III jest też w sedanie i taka to astra nosi nazwę przytoczoną coupe(oczywiście 3-drzwiowa)
Jeśli się mylę to niestety musze zwróci uwagę szefom moim czego nas uczą oni i na szkoleniach w WAWIE


Rodzina Astry III to:
- 5 drzwiowy hatchback
- 3 drzwiowy hatchback (GTC)
- sedan (4 drzwiowy)
- kombi (5 drzwiowy)
- TwinTop (Coupe/Cabrio)
no i jeszcze można tutaj podpiąć Zafirę.
Jeśli się mylę lub żyję w nieświadomości to niech mnie ktoś poprawi, ale o innych modelach nie słyszałem.

Nie wiem co na tych szkoleniach nakładziono wam do głowy ale chyba nic dobrego.
I tutaj potwierdza się, że jak by co to unikać salonów i ASO jak ognia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 09:34 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 marca 2008, o 20:40
Lokalizacja: Końskie
Imię: Rene
Silnik: X18XE1
Wracając do tematu z czystej ciekawości pojechałem dzisiaj do mojego znajomego elektryka i powiedział że zrobienie tego zajmie około 2 godziny, a koszta to 80zł moduł sterujący i 30zł robocizna. Szyby będą się domykać po zaryglowaniu zamków. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 09:39 
Nic mi innego nie pozostaje jak pogratulowac waszej fantastycznej wiedzy i życzyc powodzenia w zdobywaniu nowej!!!!

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 10:53 ]
yolk napisał(a):
Niestet znowu mały OT, ale musicie mi wybaczyć.

gumbas napisał(a):
Astra III hatchback to jest tak jak mówisz ale co do coupe to chciałbym doda że astra III jest też w sedanie i taka to astra nosi nazwę przytoczoną coupe(oczywiście 3-drzwiowa)
Jeśli się mylę to niestety musze zwróci uwagę szefom moim czego nas uczą oni i na szkoleniach w WAWIE


Rodzina Astry III to:
- 5 drzwiowy hatchback
- 3 drzwiowy hatchback (GTC)
- sedan (4 drzwiowy)
- kombi (5 drzwiowy)
- TwinTop (Coupe/Cabrio)
no i jeszcze można tutaj podpiąć Zafirę.
Jeśli się mylę lub żyję w nieświadomości to niech mnie ktoś poprawi, ale o innych modelach nie słyszałem.

Nie wiem co na tych szkoleniach nakładziono wam do głowy ale chyba nic dobrego.
I tutaj potwierdza się, że jak by co to unikać salonów i ASO jak ognia.


yolk to co napisałeś to prawda i tego nas uczyli:)
myślałem że zrobie troche zamieszania w tym poście wprowadzając parę błedów ale niestety nie udało sie:(
A pisząc poważnie Astra III Twintop jeśli ma zamontowany fabrycznie na życzenie klienta alarm to obejdzie sie bez modułu przeprogramowanie komputera na domykanie szyb
Jeśli nie ma tego alarmu to komputera nie da sie przeprogramowa bez wsadzenia dodatkowego modułu- chyba że są to bogatsze wersje i one posiadają moduł tyle że nie aktywny gdzie eelektryk jest w stanie to uruchomic

Mam nadzieję że nie jesteście źli za ten mały mętlik z mojej strony!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 12:27 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Tygrysek3005 napisał(a):
Wracając do tematu z czystej ciekawości pojechałem dzisiaj do mojego znajomego elektryka i powiedział że zrobienie tego zajmie około 2 godziny, a koszta to 80zł moduł sterujący i 30zł robocizna. Szyby będą się domykać po zaryglowaniu zamków. :-)


Mozna i tak. Rąk sobie nie pobrudzisz a bedziesz mial. Co do cen to raczej na odwrot ale to normalne w warsztatach takie praktyki( przycinaja na cenach czesci) a rzekomej malej cenie robocizny. Jak robisz samemu i auto ma finkcje komfortu to koszt zamyka sie w kwocie 3-5 zl -zalezy ile przy tym jeszcze wypijemy browcow to moze wzrosnac o ich koszt. :lol: :lol:


Ostatnio edytowano 13 sierpnia 2008, o 12:29 przez wesol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 13:00 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 marca 2008, o 20:40
Lokalizacja: Końskie
Imię: Rene
Silnik: X18XE1
wesol napisał(a):
3-5 zl


To napisz co gdzie i jak mam zrobić i się biorę :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 13:20 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
Tygrysek polecam przeczytanie tego tematu od pierwszej strony tam jest wszystko wyjaśnione.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL