Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 16:04

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2007, o 18:12 
1. Błędy produkcyjne łancucha rozrządu występowały w silnikach Z22SE z roku modelowego 2000-2001 a Pana samochód jest z rocznika 2003 wiec niema sie czym martwić na zapas.
2. Łańcuch rozrządu w Pana samochodzie jest OK.
3. PANA SAMOCHÓD JEST WOLNY OD TEGO PROBLEMU

oto 3 opinie z 3 roznych serwisow opla jakie dostalem podalem im nr nadwozia i prosilem o sprawdzenie tego lancuszka.

poczekam, jak cos sie z nim stanie to chociaz bede mogl cos ciekawego na forum zarzucic :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2007, o 18:22 
piotrek napisał(a):
oto 3 opinie z 3 roznych serwisow opla jakie dostalem podalem im nr nadwozia i prosilem o sprawdzenie tego lancuszka.


Weź to na piśmie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2007, o 18:43 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
defender, dokładnie to samo chciałem napisać :smile:

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2007, o 19:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
piotrek,
Juz mi sie rzygac chce jak ciagle jest walkowany temat lancucha w 2,2.
A to dlatego ze temat jest juz DOSZCZETNIE opisany na forum.
Ale ciagle trafi sie jakas superleniwa meda, ktorej sie nie chce szukac, i wypisuje takie brednie jak "Astra to zlom"
W dupie byles , gowno widziales, a pierdolisz jak po narkotykach.
Jak nie masz pojecia o materii, to nie truj.
Albo zaczniesz szukac, albo idz sobie i nie wracaj,
kurwa ile mozna :?:

:mad: :mad: :mad: :mad:




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2007, o 20:13 
No to się nam admin zdenerwował :oops:

Ale rzeczywiście forum zaczyna przypominać polskie ulice - krew mnie ostatnio zalewa jak widzę młodych kierowców czy to w hondach civicach z początku lat 90tych czy co gorsza w tirach. Zapier**** ile wlezie , brak poszanowania dla innych kierowców , lekceważenie wszystkich przepisów etc. sorki za OT ponisło mnie :razz:

pioterk chcesz to sobie jeździj z tym łańcuszkiem starym ( ja tez jeżdżę już od 20kkm a mam przejechane 100 i żyje) lecz zdaje sobie sprawę z tego że jest to swego rodzaju ryzyko i w najbliższym czasie będę zmieniał. Serwisem opla za bardzo bym się nie sugerował jeżeli chodzi o qp - mało tego u nas i są niedoinformowani - na moje stwierdzenie ze rozrząd jest słabym pkt. silnika 2.2 stwierdzili , że przecież to jest łańcuch i nic nie powinno się dziać ...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2007, o 20:25 
reasumujac .... masz dwie opcje:
1) wymieniasz i sugerujesz sie opiniami uzytkwonikow z forum PL + ISTOTNA WIEDZA przekazywana przez Adama ktory czerpie informacje rowniez z forum w DE,UK itp.

2) nie wymieniasz i sobie jezdzisz majac $ w kieszeni

nie truj prosze wiecej na temat lancucha, ze ktos cos ci powiedzial ze lancuch to super sprawa i sie nie wymienia - GOWNO PRAWDA ! ci ludzie nie maja zielonego pojecia, oni wiedzia ja naprawic 1.4, 1.6 i 1.8 bo tego sie setki przewija przez warsztaty...

ze ktos kiedys slyszal ze LANCUCH nie ma prawa sie zerwac i inne takie super... popros kogos o ekspertyze i niech sie pod tym podpisze!

ps. bardzo Cie lubimy i nie obrazaj sie :) czytanie ze zrozumieniem cenna rzecza jest :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2007, o 06:42 
dobra koncze temat.
a kto powiedzial ze sie obrazilem. :roll: jest ok.
dwa kolejne serwisy powiedzialy mi ze moj lancuch jest juz poprawiony i jest ok.

gwarancji przeciez mi nikt nie da. samochod jest po gwarancji i nie byl serwisowany wiec nie ma o czym mowic. nikt na nic nie dostanie gwarancji w serwisie jezeli samochod nie jest serwisowany a tym bardziej po gwarancji.
na papierze oni mi moga dac to ze lancuch jest poprawiony. ale przeciez to tak naprawde mi nic nie daje.

tak czy inaczej dzieki za pomoc.
pojezdze jeszcze troche i zobaczymy. samochod ma dopiero 40tys km

koniec!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2007, o 08:15 
nie unos sie :) bo nikt nie chce zle dla ciebie....

ty poprostu SAM przemysl sprawe, tyle...

podjales decyzje? super... zycze ci aby sie nic nie stalo ....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2007, o 08:10 
Panowie ja dziś jadę do Polski i na jutro jestem umówiony na wymiane paska rozrządu pompy wody i oleju.Czy 1700 zł jakie chcą za tą robote to dużo?Tu w holandii kosztuje wszystko razem jakieś 650 euro...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2007, o 08:29 
Jak dla mnie to jakieś 600-700zl za dużo:) Pisałem w tym wątku o cenach rozrządu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2007, o 11:51 
1700 ... ?

w aso mi krzykneli 1200 ale tu na forum zaltwiane to bylo taniej

czescki kolo 350 zl (z pompa)
i kwestia robocizny


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2007, o 15:56 
ja ostatnio sie pytałem w oplu i mówili ok.850zł z pompa a w Opel GSI same czesci ok 400zł


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2007, o 14:23 
Witam, nie chiałbym nikogo denerwowac odkopywaniem tematu rozrządu, ale wiadomo, o to akurat można sie martwic :P Wiec jestem swieżym właścicielem no i oczywiście zamierzam wymienić rozrząd..mieszkam w Lublinie-niestety tutejsze aso nie cieszą sie dobra opinią.. ale do rzeczy, moje zagwozdka polega na tym czy:
1. Wymieniać rozrząd w aso z ich częsciami(oczywiscie z pompą, wstpena wycena telefoniczna1000zl) gwarancja 2 lata
2.Kupować częsci na własną rękę-robocizna aso około 300zl
drugie rozwiązanie jet dużo tańsze, gdyż w aso straszne są ceny części,ale niesety nie ma wtedy żadnej gwarancji..
Czy moze jakis inny warsztat(oczywiscie nie u pana henka xP )
Czy wymieniał ktos może rozrząd w lublinie?
Ogólnie rózne wskazówki mile widziane :D
pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2007, o 14:47 
xan napisał(a):
2.Kupować częsci na własną rękę-robocizna aso około 300zl
drugie rozwiązanie jet dużo tańsze, gdyż w aso straszne są ceny części,ale niesety nie ma wtedy żadnej gwarancji..


Ty dajesz części, oni składają je do kupy (montują) i daja na to gwarancję. Przynajmniej ja cały czas tak myślałem. Inaczej zamiast robić to w ASO zleciłbym dobremu znajomemu, mechanikowi... ale jakby (odpukać) coś się stało, nie chciałbym Go obarczać kosztami...

Witam na forum :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2007, o 15:12 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
tak sobie mysle z tym "jakby (odpukać) coś się stało" to co macie na mysli ze siezerwie pasek po jakim tam przebiegu czy zle zlozenie rozrzadu(zle ustawienie)?? Bo jesli sie obawiacie ze peknie pasek to raczej bardzo ale to bardzo czesto sie nie zdarza. Mysle smialo mozan robic samemu albo dac do znajomego mechanika. Dobre czesci kupujesz i mozesz spac spokojnie.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL