Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:51

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, o 13:32 
Witam podepne sie do tematu. Wymieniłem rozrząd, części wyszły mnie niecałe 500zł + 450 robocizna w ASO. Wszystko fajnie pięknie ale. No właśnie po wymianie silnik jakby chodził gorzej niz przed. Co zauważyłem. Przy uruchomieniu silnika, który był rozgrzany. (stygł ok 0,5gdz) zauważyłem taki dziwny stuk, sprawdziłem dochodzi dokładnie z pod pokrywy rozrządu, ponadto przy obrotach w granicach 1300-1700obrotów mam czasem taki dziwny swist. No i to co najbardziej mnie denerwuje - jadąc na 2 obroty 2250 auto szarpie, coś w rodzaju jakby zapłon był źle ustawiony. Objaw podobny jak w silnikach których zapłon nie był elektroniczy. Co dziwne te stuki na zimnym silniku nie występują. Czy ktoś spotkał się z takim czymś, może ewentualnie któś sie domysla co może być. Ja przypuszczam że może po prostu pasek został za mocno lub za słabo naciągnięty, albo po prostu jest przesunięcie o jeden zabek między wałkami. Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 1 września 2009, o 13:33 przez fader_audio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, o 13:42 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
fader_audio napisał(a):
ymieniłem rozrząd, części wyszły mnie niecałe 500zł + 450 robocizna w ASO.

w takim razie jedź do ASO i niech sprawdzą co i jak.
A pozatym co wymieniłeś chodzi dobrze, tak samo się wkręca na obroty, itp?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, o 14:20 
Tak reszta jest ok tylko de ogłosy mnie denerwują. Dzwoniłem juz do nich, powiedzieli żeby sie umówiec i przyjechać zobaczą co jest, ale przypuszczam że będą się tłumaczyć, że to były moje części i nie są tak dobre jak ich, lub wymyslą że coś jest do wymiany i zas kasa. dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam, dam znac jak to się potoczyło


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, o 20:45 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Gwarancje masz ich na robocizne a na czesci to juz twoja sprawa( tam gdzie kupowales) jesli czesci ferelne niech wskaza ktore i sie podpisza ze to one sa wadliwe. Powiedz ze podjedziesz do rzeczoznawcy ( przewaznie na stacji diagnostycznej znajdziesz jakiegos z takimi uprawnieniami) i on zbada sprawe czy to prawda czy sie myla. Zawsze moga sprawdzic przeciez swoja robote jak juz bedziesz na miejscy czy aby nie dali plamy. Jak cos to poprawia i przeprosza i tyle.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, o 09:36 
Dzieki, z rzeczownawcą też myslalem w tym tygodniu się wybieram do nich zobaczymy co powiedzą, mam cichą nadzieję że dadzą radę to zrobić bo szczerze mówiąc nie chce mi się po jakiś biegłych sądowych chodzic czy federacjio konsumentów. Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 09 Wrz, 2009 07:43 ]
Byłem wczoraj a w aso, wzieli sprawdzili i stwierdzili że nic nie słyszą i jest ok, miałem pokazać o jakie stuki mi chodzi. Ale jakos po tej wizycie silnik pracuje całkiem inaczej, jest chętniejszy do życia i nawet pomruk ma bardziej wesoły. Tak więc wdaje mi się że coś zrobili tylko nie chcieli się przyznać. Przypuszczem że mógł to być zły naciąg paska lub po prostu przesunięcie o jeden ząbek. Serwisanci podczas rozmowy mówili tak że można było wywnioskować że cos robili, Przyznali sie jedynie że ściągali osłonę rozrządu. Przypuszczam że jeśli by nic naprawdę nie było musiałbym chcociaż zapłacić symboliczną kwotę, ża wjazd i przegląd rozrządu, a mnie to nic nie kosztowało. Zobacze jak bedzie się dalej, mam nadzieje że już będzie wszystko ok. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 18:48 
orientuje się Któryś ile na chwilę obecną kosztuje wymiana kompletnego rozrządu do turbo ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 18:55 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
Jarek koszty bardzo podobne jak do 1.8
wymieniałeś więc wiesz ile to kosztuje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 19:18 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2008, o 01:28
Lokalizacja: ZGR/ szczecin/ Bochum
Imię: Pawel
Silnik: Z20LET
sixu napisał(a):
orientuje się Któryś ile na chwilę obecną kosztuje wymiana kompletnego rozrządu do turbo ?
Graty ok 650zl komplet+ robota
Jest cały zestaw do z20let na allegro w dobrej cenie oryginał GM.

_________________
Trzeba mieć paliwo w żyłach, ale i olej w głowie !!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 22:17 
to luzik bo jak dzisiaj uslyszalem ile kosztuje do Signum to az mnie poty oblaly. dzieki Chlopaki ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 22:29 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
wiesz, zależy jaki masz dostęp dostęp do części. akurat do tego trefnego 3,0cdti mój mechanik wymienia za 2tys z częściami wszystkimi bardzo dobrej jakości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 10:37 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
P0WIKSA napisał(a):
wiesz, zależy jaki masz dostęp dostęp do części. akurat do tego trefnego 3,0cdti mój mechanik wymienia za 2tys z częściami wszystkimi bardzo dobrej jakości.


bardzo taniutko ta wymiana

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 18:31 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
sixu napisał(a):
orientuje się Któryś ile na chwilę obecną kosztuje wymiana kompletnego rozrządu do turbo ?
w granicach 1000 zl z pompa wody... nie wiem jak w ASO.

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 22:28 
Witam, W aso w Sosnowcu krzyczeli ok 1200-1300zł z ich częsciami, ze swoimi częsiami kosztuje ok 480zł.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2009, o 20:46 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
fader_audio napisał(a):
W aso w Sosnowcu krzyczeli ok
w Katowicach - Szopienicach jest gosc ktory sie zajmuje tylko Oplami ;-) he, mozna go nawet nazwac forumowym mechanikiem, bowiem u niego robie zawsze auto, novszy robi u niego i jeszcze ostatnio mowil mi ze cabrio z Katowic przyjezdza. U niego rozrzad niecale 1000 zl do wersji turbo.

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2010, o 16:15 
Witam. Panowie mam takie pytanie, otóż niedawno zakupiłem piekna bertone 1.8 125kM 2002r i jak wiadomo trzeba wymienic rozrząd bo ma przejechane 124 000 i nie wiadomo czy nie był cofany itp... tylko że dziwi mnie jedna rzecz... To jest silnik 1.8 a znalazłem pod maska oznaczenie Z20Let. Co jest grane?


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL