Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 16:19

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat SERYJNYCH silników.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2011, o 23:19 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 23:23
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Imię: Daniel
Silnik: Z20LET
Polus napisał(a):
hehehe, czyli imbus :)
A przez korek kontrolny idzie go wylac ?? Np, stawiajac auto pod katem ??

Nie no nie rób sobie jaj.Kombinuj ampulem-dasz rade!

_________________
Bemowo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 05:30 
Offline
Forumowicz
Forumowicz

Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:22
Lokalizacja: Grajewo
Imię: Tomek
Silnik: Z22SE
Polus napisał(a):
czyli czym odkrecic ?? :D Zdradzisz swoj sekret ??:D koncowka torx i klucz oczkowy ?? :D


Ja odkręciłem obciętym kluczem imbusowym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 20:00 
słuchajcie, a czy ktoś się orientuje ile oleju wchodzi w skrzynię F35WR? Mam silnik y22dtr i według astracoupe.pl/dane jest że mam F35WR. Spiernicza mi olej uszczelniaczami półosi, i tak będę wyciągał skrzynię, żeby zrobić sprzęgło i chcę od razu zalać nowym olejem.

Zamierzam kupić oryginalny GM, ale nie wiem ile go mam wziąć.


Góra
  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 21:46 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 grudnia 2009, o 11:45
Lokalizacja: Toruń/Górsk/Bydgoszcz
Imię: Lukasz
Silnik: Y22DTR
Wez 2 litry - oryginal GM kupowalem dwie banki po 1L.
Nr GM 93165290 - Nr katalogowy 19 40 182 - do skrzyni wchodzi niecale 2L (1.75 mokra/ 2.1 sucha).

Lukasz

_________________
once chicks go black they'll never go back..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2011, o 21:23 
dzięki serdeczne :)


Góra
  
 
PostNapisane: 28 czerwca 2011, o 17:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
Panowie !! :D gdzie szukac oznaczenia jaka jest skrzynia ?? Mokra czy sucha ?? wlalem 2litry oleju i korek kontrolny wciaz suchy :/ czyli ile mam wlac, zeby sie przelewalo i jaka dolewke do tego zrobic ??

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 czerwca 2011, o 04:13 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/porady/f23.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 czerwca 2011, o 06:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
To co Jurand podeslales jest juz napisane przez Lobudziaka wczesniej... Tu jest wszystko jasno opisane, tylko dziwi mnie to ze po wlaniu 2L z korka kontrolnego (odkreconego) nawet kropelka nie uciekla :/


Wlasnie wrocilem z ASO. Pytalem odnosnie tej wymiany oleju w skrzyni. Pierwsze co uslyszalem, to ze oleju w skrzyni manualnej sie nie wymienia... Po wytlumaczeniu i przekonaniu Pana co tam siedzial sprawdzil i bylo napisane do skrzyni F23/5 (takie bylo oznaczenie w kompie) wchodzi 1,75 oleju. Nic wiecej sie nie dowiedzialem. Gdy zaczalem mowic o korku kontrolnym, to gosc juz w ogole nie wiedzial o co kaman. Ehhhh, jak w ASO nie wiedza nic na temat skrzyni to ja juz przestaje miec jakie kolwiek nadzieje :/

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 czerwca 2011, o 13:52 
Widocznie takie aso. Jak ja u swojego mechaniora wymieniałem olej w skrzyni to od razu wiedzaił co i jak. Powiedział jaką mam skrzynie, jaki trzeba olej zalać, i gdzie korka szukać.


Góra
  
 
PostNapisane: 18 maja 2012, o 12:03 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 28 grudnia 2009, o 01:29
Imię: Maciek
Silnik: Z18XE
2 litry oleju wystarczą do wymiany przy skrzyni F17?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2012, o 08:58 
Spokojnie i coś powinno Ci jeszcze zostać...


Góra
  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2014, o 18:21 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Niedługo chce wymienić profilaktycznie w swojej F23 olej, bo nie wiadomo co tam jest i ile czasu ma, ostatnio zgłębiłem trochę temat i niby należy wymieniać co 2 lata, lub 30 tkm. Oplowski olej GM 19 40 182 (rzadki czerwony) ma oznaczenie 75w85, a jedyny polecany jako zamiennik to Castrol SMX-S (innych o tym oznaczeniu znanych marek nie znalazłem), który ma także oznaczenie 75w85, ale jak można przeczytać na jednej aukcji z allegro został on zastąpiony przez SYNTRANS MULTIVEHICLE 75w90 i mam pytanie, czy wie ktoś, czy olej o tym oznaczeniu będzie dobry do F23, ale wydaje się, że tak skoro jest jego następcą, a druga sprawa to już chodzi o samą markę, bo do Castrola nie mam zaufania, przez dyskusje w temacie o olejach silnikowych u nas :) , tak więc o tym samym oznaczeniu co ww Castrol, jest Mobil Mobilube 1 SHC 75w90 w pełni syntetyk, zresztą nawet taki dobrali mi w sklepie wg katalogu, skłaniałbym się właśnie ku Mobilowi, bo do silników zawsze leje Mobila, tak i tu bym zalał, tylko, czy napewno będzie dobry? Bo 75w85 nie ma Mobila, zresztą Castrola teraz już też nie.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2014, o 18:43 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwietnia 2012, o 00:17
Lokalizacja: Wojkowice (SBE)
Imię: Michał
Silnik: inny
Ja bym lał tylko i wyłącznie GM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2014, o 19:34 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2006, o 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: Z20LET
Ten jest niezły "Motul Gear 300 75W-90 Racing gearbox and differential lubricant 100% Synthetic – Ester based"
http://www.opieoils.co.uk/p-899-motul-g ... based.aspx

_________________
2.0T ~300KM 460NM VXRTurbo Court'sFMIC El-tec(Downpipe3"+Exchaust2,5"+TopHat2,5"+PowerPipe+1.9CDTIAirboxPipe) IntakeCerMetCoated ForgeDV+Actuator BastuckFlywheel HelixClutch TaroxF2000 FerodoDS2500 Court'sBraidedBrakeHoses MotulRBF660 KWV3 YokoAD08 WhitelineRARB+FARB PolyBushes VibraTechnicsEngineMounts QuaifeATBLSD WalbroGss342 NGKBKR7EIX OilRestrictorBolt ThermalGasket AlloyPulley


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2014, o 20:08 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Tyle, że dwa razy droższy, niż GM/Mobil i jeszcze Valvoline jest w podobnej cenie do Mobila. Napewno jest wart swojej ceny, ale swoje zalety pokaże pewnie najlepiej przy mocno zmodzonym LET-ku, gdzie F23 dostaje mocno po dupie i jest na skraju swojej wytrzymałości, a w cywilnym Z22SE, nawet przy gnieceniu skrzynka ma dużo zapasu do swoich granic ;) , ale z Tego co napisałeś wynika, że jednak może być także 75w90? W końcu nawet tak w katalogu jest, to chyba lipy nie będzie, jak kupie Mobila o tym oznaczeniu... A co do GM, to też jakoś jak z Castrolem, nie mam zaufania, bo tak naprawdę nie wiadomo kto dla nich robi, ile ludzi, tyle zdań :P .

Edit: Teraz znalazłem jeszcze na stronie Mobila w specyfikacjach oznaczenie API GL-4, takie jak na GM.
http://www.mobil.pl/poland-polish-lcw/h ... 5w90.aspx#

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL